Miminka

Focení miminek se v prvních čtrnácti dnech života označuje jako "newborn", miminka jsou maličká a více spinají tudíž je snažší uděla aranžované focení malých spících uzlíčků, ale i to tak být nemusí být. Každé miminko je jiné, po narození přichází různá trápení, která klidné spaní znemožňují, ať už je to bolení bříška nebo jiné věci a tak dobré počítat s tím, že bude focení třeba i déle trvat a že se bude kojit možná častěji než je běžný režim z porodnice. Pokud nechcete s takto malým miminkem chodit do ateliéru nabízejí se dvě možnosti. Buď mohu přijet za vámi do domácího prostředí a nebo nechat focení třeba po šestinedělí, důležité je pro mne aby bylo focení pro všechny příjemné a bez stresu. Miminka se dají fotit v podstatě kdykoliv, všechna období vývoje jsou krásná a jdou zachytit. Hezké jsou fotky, kde pasou koníčky nebo už sedí či s oporou stojí. Od cca roku kdy se rozběhnou do světa už je to trošku náročnější a lepší i třeba venku kde mohou pobíhat nebo v ateliéru, ale bez dlouhého sezení a spíš stylem hry, aby je focení bavilo!

Rady před focením:

Pokud máte nějaká přání a představy, určitě mi je řekněte, ideální je vše dopředu probrat, případně spolu doladíme, jak by mohlo focení vypadat, pokud nemáte představu. Určitě je dobré si s sebou vzít všechny věci co potřebujete pro péči o miminko, přeci jen spolu strávíme asi pár hodin, tak aby mělo pohodlí. Ničím mě nezdržujete, takže když má dítě hlad, v klidu se nají, přebalí, pomazlí, pochová, prostě žádný stres!

Určitě je dobré i předem probrat oblečení. Když budeme dělat i společné fotky miminka s rodiči, je určitě dobré se barevně sladit. Doporučuji něco pohodlného, ideálně jednobarevného, sladěného do světlých nebo tmavých barev. Zase není problém vše předem probrat a poradit, klidně s sebou vzít i více věci a něco vybereme.