Focení dětí, školek a škol

Do kategorie dětí, patří děti od cca jednoho roku, kdy už začnou chodit a objevovat svět, pak školkové i školou povinné děti. Každý věk má svoje kouzlo a podle toho focení musí probíhat.

Dětem předškolního věku s sebou určitě můžete vzít nějakou hračku nebo mazlíka s kterým se budou cítít líp v novém prostředí. A je u nich určitě dobré pojmout focený stylem hry, aby je focení bavilo a vznikli veselé fotky. Není potřeba je stresovat tím, že musí rychle něco udělat a na povel se usmívat, jsem ráda když focení proběhne v pohodovém rytmu, bez stresu, toho máme v životě dost, tak netřeba si ho dělat z focení, hlavní je si to užít, aby se bylo příště na co těšit :-)

Děti školního věku (první stupeň) už se rady fotí třeba i s kamarády nebo je možné pro malé i větší slečny udělat holčičí focení kde si vezmou různé oblečky a můžeme se spolu v ateliéru nebo venku vyblbnout a uděla hezké snímky.

Starší děti (druhý stupeň) mají většinou už svojí představu nebo není problém se s nimi domluvit co a jak provést a mají už větší výdrž, samozřejmě  už mají také své názory na to co se jim líbí a nelíbí.

S nejstařšími dětmi už je práce jako s dospělými a je dobré je tak brát a přihlédnout i na jejich přání a představu i v případě třeba rodinných fotek a určitě je také do ničeho nenutit, aby si focení také užili.

Fotím jak klasické školní a školkové třídní fotky, tak i skupinky a jednotlivce, případně i tématická tabla a nebo vánoční a velikonoční fotečky pro rodiče.